БЛОГ

PR і маркетинг – у чому різниця?

2017-08-01

 

Піарникам часто ставлять запитання «а чим твоя робота відрізняється від маркетолога?». Ми підготували пояснення для кожного аспекту роботи обох напрямків.

 

Активності

Маркетинг – це просування, реклама та робота з клієнтами. Тобто маркетинг націлений на підвищення рівня продажів. PR – це репутаційний менеджмент через позитивне висвітлення в медіа та комунікацію з лідерами думок, партнерами та іншими впливовими гравцями.

 

Цільова аудиторія

Маркетинг спрямований на кінцевого споживача – дійсних і потенційних клієнтів. Задача PR – підтримувати позитивні стосунки з усіма, хто зацікавлений в компанії чи бренді. Аудиторія PR ширша – від ЗМІ, інвесторів та партнерів до кінцевого споживача.

 

Цілі

Ціль маркетингу – достукатись до клієнта та змусити його думати про продукт чи послугу або придбати їх. Ціль PR – продати враження про компанію чи бренд. За допомогою маркетингу досягають прямої вигоди (прибутку), тоді як за допомогою PR – позитивної репутації.

 

Особливості комунікації

Повідомлення через PR-канали (статті, спікери, блогери) сприймаються користувачами більш спокійно та як джерело надійної об’єктивної думки. Засоби маркетингу – це реклама, акції, знижки і тому подібне. Користувачі одразу розуміють, що такі активності спрямовані на підвищення продажів.

 

ROI

Маркетинг, зазвичай, визначається як бізнес-інвестиція. Ефективність маркетингу легко моніторити і вираховувати. У випадку з PR – прорахувати ROI складніше, адже, на відміну від рівня продажів, позитивне сприйняття або зміну переконань відобразити важче.

 

Термін дії

Якщо говорити про тривалість ефекту від маркетингу, то він недовготривалий. А ефект від PR дає переваги на тривалий період. Це інвестиція на перспективу, завдяки якій компанія забезпечує собі успіх у майбутньому.

 

Як щодо цифрового маркетингу та PR?

Так само, як і з традиційними каналами, цифровий маркетинг – SMM, емейл, додатки і т.д. – спрямований на підвищення попиту на товар чи послугу. Цифровий PR – це теж репутаційний менеджмент, але з фокусом на соціальні медіа.     #marketing#pr#social media

← ДО БЛОГУ
ОСТАННI НОВИНИ

2018-06-14

Світ змінюється щодня. Можливо, навіть, щогодини. Те, про що ми 5-10 років тому читали в розділі фантастики  сьогодні стає чи вже стало реальністю, як от, наприклад, штучний інтелект. Дослідники запевняють, що вже через 15-20 років активна інформатизація і роботизація повністю перевернуть ринок праці. Щезне більша половина існуючих сьогодні професій. З цього випливає не зовсім втішний висновок: наявність роботи для багатьох людей стане привілеєм.

2018-06-07

Linkedin  (соціальна мережа для встановлення та пошуку ділових контактів, близько 400 млн користувачів)  пропонує ознайомитися з переліком вмінь та навичок, актуальних для пошуку високооплачуваної роботи у 2018 році.  Умовно їх можна розділити на дві категорії: soft skills (фактично, це взаємодія з людьми, уміння спілкуватися, переконувати, домовлятися, загальна ерудованість та компетентність)  та hard skills (володіння певною спеціалізацією, професією, інструментарієм, те, що вимагається від конкретного фахівця).

Top