БЛОГ

Що таке медіа-кіт та чи потрібен він вам?

2017-07-18

Основна мета, з якою створюють медіа-кіт – привернути увагу журналістів, зробити так, щоб про вас захотіли написати. Як його скласти? Читайте далі.

Медіа-кіт, або прес-кіт, – це повний але локанічний інформаційний пакет про ваш бренд, продукт чи подію. Його надсилають журналістам напередодні певного заходу, щоб вони розуміли, з чим мають справу, та могли написати про вас.

Що необхідно включити у медіа-кіт?

Цей список може змінюватися в залежності від сфери вашої діяльності та мети. Але є певні пункти, які обов’язково потрібно включити в ефективний прес-кіт.

Прес-реліз. Журналіст повинен розуміти суть події, деталі, у кого можна взяти коментарі. Прес-реліз – це основний пункт, яким ви повинні зацікавити журналістів.

Зображення. Фото, які журналісти можуть використовувати для своїх публікацій, які ілюструють суть вашого івенту.

Контакти. Відповідального за проект, PR-менеджера, людини, у котрої можна взяти інтерв’ю.

Інформація про компанію/особу. Короткої інформації або біографії достатньо. Постарайтеся, щоб цей пункт був не довшим за три абзаци.

 

Є пункти, котрі не обов’язково включати в прес-кіт, але їх часто додають, щоб привабити журналістів:

– Рекомендаці, відгуки, коментарі клієнтів або учасників події.

– Факти про подію, учасників, проект, котрі можуть бути корисними/цікавими.

– Зразки продукції/брендовані сувеніри.

 

Куди і коли надсилати медіа-кіт?

Так само, як у ситуації з клієнтами, ви повинні знати свою аудиторію серед журналістів, або вміти під лаштуватися під різні видання. Для кожного журналіста чи видавництва пишіть окремі супровідні листи. У них не повинно виникнути враження, що ви бездумно розіслали свій матеріал на всіх, хто може «клюнути».

Якщо ви вирішили надіслати зразок продукції, брендований сувенір, листівку, будьте обачними – у деяких виданнях це розцінюється як хабар і заборонено, або існує грошове обмеження на вартість можливого презенту працівникам. Навіть якщо ви впевнені, що такого правила немає, ніколи не знаєш, як сам журналіст сприйме подібний знак уваги.

Не надсилайте прес-кіт надто рано – про вас можуть просто забути до події. Якщо надішлете надто пізно – у журналістів може не знайтися на вас часу в розкладі.

Медіа-кіт – не є обов’язковим у світі комунікацій. Але це досить ефективний інструмент, який використовують перед гучними масовими заходами, великими відкриттями, презентаціями нового бренду або ребрендінгу. #content#marketing#pr

← ДО БЛОГУ
ОСТАННI НОВИНИ

2018-06-14

Світ змінюється щодня. Можливо, навіть, щогодини. Те, про що ми 5-10 років тому читали в розділі фантастики  сьогодні стає чи вже стало реальністю, як от, наприклад, штучний інтелект. Дослідники запевняють, що вже через 15-20 років активна інформатизація і роботизація повністю перевернуть ринок праці. Щезне більша половина існуючих сьогодні професій. З цього випливає не зовсім втішний висновок: наявність роботи для багатьох людей стане привілеєм.

2018-06-07

Linkedin  (соціальна мережа для встановлення та пошуку ділових контактів, близько 400 млн користувачів)  пропонує ознайомитися з переліком вмінь та навичок, актуальних для пошуку високооплачуваної роботи у 2018 році.  Умовно їх можна розділити на дві категорії: soft skills (фактично, це взаємодія з людьми, уміння спілкуватися, переконувати, домовлятися, загальна ерудованість та компетентність)  та hard skills (володіння певною спеціалізацією, професією, інструментарієм, те, що вимагається від конкретного фахівця).

Top